Nauka informatyki

Sprawiać wrażenie by mogło, iż informatyka to dość nowiutki dylemat w podstawówce, aczkolwiek nic bardziej mylnego, albowiem początkowe konwersatoria pokazywały się rytmicznie w dwóch liceach we Wrocławiu już w latach 60 XX wieku, wtedy zajęcia odbywały się na Uniwersytecie Wrocławskim. Z kolei w wszechstronny zakres rąk komputery poczęły trafiać w latach 80 XX wieku, wówczas PC-ty nadarzyły się powszechne a także ogólnodostępne, zwano je wtenczas osobistymi komputerami (PC). W roku 1985 okazał się naczelny ogólnopolski scenariusz kształcenia informatyki w liceach, sporządzony przez Polskie Towarzystwo Informatyczne jak również zatwierdzony przez Ministerstwo Oświaty i Wychowania.

Pierwsze ćwiczenia w szkole były przeznaczone zwłaszcza planowaniu kompów, na powód, że nie było programu użytkowego jak również kształcącego a także nie bywała jeszcze wtedy sieć komputerowa.

Kiedy z czasem ukazało się już software zdecydowanie bardziej przygotowawcze, wtenczas rozrastało się zaciekawienie aplikacjami. Tymczasem w szkole składano już poszerzony nacisk na czynności wyszukiwania oraz użytkowania wiadomości jak również tak też się dzieje po dzień dzisiejszy.